Saturday, November 17, 2012

SENARAI PEMENANG AIM19 - PANAS!!!

http://2.bp.blogspot.com/-H0ll9si403M/UJF0dzJVDvI/AAAAAAAATfU/ZsxkEGOcZn8/s640/AIM19+-+Blog+Speaker+Pecah.jpg
Pasti semua anda semua sedang menonton AIM 19 yang sedang bersiaran secara langsung sekarang.. Dan di sini Mak Dara senaraikan SENARAI PEMENANG AIM19. Kiranya Keputusan Mak Dara adalah secara live.. se"live" rancangan AIM yang sedang berlangsung ini.. Kiranya ini adalah senarai keputusan PANASSSSS DARI OVEN !! 

KEPUTUSAN TERKINI AIM 19 ADALAH:

1# Calon Lagu Nasyid Terbaik
1. Asmaulhusna (Hafiz Hamidun/Hafiz Hamidun) – Mawi
2. Allah (Hafiz Hamidun/Hafiz Hamidun) – Hafiz Hamidun
3. Garisanmu (Hafiz Hamidun/Hafiz Hamidun) – Izzat Mahadi
4. Doa (Gjie 6ixth Sense/Lukhman S) – Nora
5. Erti Al-Fatihah (Johan Nawawi/Johan Nawawi) 

– Voice of Ummi
PEMENANGNYA IALAH: Doa 
(Gjie 6ixth Sense/Lukhman S) – Nora

2# Calon Lagu Pop Etnik Terbaik
1. Endang Endong Cintaku Satu (Wan Mohammad Logan
/Noraniza Idris/Ahmad Fedtri Yahya) – Noraniza Idris
2. Hari Demi Hari (Mohd Shahril/Noraniza Idris/

Ahmad Fedtri Yahya) – Noraniza Idris
3. Kuasa Cinta (Edrie Hashim/Ahmad Fedtri Yahya) 

– Noraniza Idris
4. Mahligai (Helen Yap/Ahmad Fedtri Yahya) – Noraniza Idris
5. Menarik Hati (Asmin Mudin/Ahmad Fedtri Yahya)– Noraniza Idris

PEMENANGNYA IALAH: Kuasa Cinta 
(Edrie Hashim/Ahmad Fedtri Yahya) 
– Noraniza Idris

3# Calon Lagu Hip Hop Terbaik
1. Teman Pengganti (Malique) – Black & Malique
2. Sendiri Di Kuala Lumpur (Belle Fatah/Filsuf/

Bob Yusof) – Filsuf
3. Aku Maafkan Kamu (Malique/Jamal Abdillah/
Tripdizs/Malique) – Jamal Abdillah & Malique
4. Just You And Me (Saph/Shazrina Azman) – MizzNina
5. Tenang Sayang (DJ Jocular/Saph & NBE) – SSK

PEMENANGNYA IALAH: Aku Maafkan Kamu 
(Malique/Jamal Abdillah/Tripdizs/Malique) 
– Jamal Abdillah & Malique

4# Calon Lagu Inggeris Tempatan Terbaik
1. Memo (Yuna) – Yuna
2. Counting Days (Aubrey Suwito/Aubrey Suwito/Lin Li Zhen) – Jaclyn Victor
3. Stand Up (Bryan Bouro) – Siti Nurhaliza
4. Haircut (Sarah Zainal Abidin) – ZE!
5. Photo Of You (Yuna) – Yuna

PEMENANGNYA IALAH: Counting Days 
(Aubrey Suwito/Aubrey Suwito/Lin Li Zhen) 
– Jaclyn Victor  

5# Calon Artis Baru Terbaik
1. Keroz Nazri (Suatu Hari Nanti)
2. Mojo (Andai Ku Bercinta Lagi)
3. SalamMusik (Alamak feat Altimet)
4. Stephen Rahman Hughes (Bertemu Di Syurga)
5. The Malayan (Aku Bukan Lagenda)
 
PEMENANGNYA IALAH: Mojo 
(Andai Ku Bercinta Lagi) 
  
6# Calon Persembahan Vokal Berkumpulan Terbaik Di Dalam Lagu
1. Firdaus (Saat Terindah)
2. Forteen (Seperti Dulu)
3. GX4 (Kerana Kasihmu)
4. Prince of Pop (Main Jauh Jauh)
5. SleeQ feat Ramlah Ram (Sesaat Kau Datang)

PEMENANGNYA IALAH: Forteen 
(Seperti Dulu) 

7# Calon Video Muzik Terbaik
1. Sahak – Firdaus (Kerna-nya Aku Menolakmu)
2. Michael Weicker/Marcus Weicker – Goldfish and Blink (Bila Seharusnya feat Noh Saleh)
3. Ghaz Abu Bakar – Stacy (Pelangi Senja)
4. Jeremy Zainal – Suki Low (Terlalu Mencintaimu)
5. Quek Shio Chuan – Yuna (Sparkle)

PEMENANGNYA IALAH:
(Sparkle) 
Quek Shio Chuan – Yuna 

8# Calon Lagu Pop Terbaik
1. Sebelah Jiwaku (Edry Abdul Halim) – Jaclyn Victor
2. Harapan (Hyper Act/Frozen) – Hyper Act
3. Patah Seribu (Shila Amzah) – Shila Amzah
4. Terukir Di Bintang (Yuna) – Yuna
5. Jagalah Diri (Edry Abdul Halim) – Jaclyn Victor

PEMENANGNYA IALAH: 
Patah Seribu (Shila Amzah) – Shila Amzah

9# Calon Lagu Rock Terbaik
1. Idola (Audi Mok/Dark) – Azlan & The Type Writer
2. Buta (Audi Mok/Faizal Tahir) – Faizal Tahir
3. Simetri (Audi Mok/Omar K) – Hazama
4. Mati Senyap (Stone/Zizie Hashim) – Silent Death
5. Bebas (Sam) – The Azenders

PEMENANGNYA IALAH: 

Idola (Audi Mok/Dark) – Azlan & The Type Writer

10# Calon Lagu Bahasa Melayu Terbaik Yang 
Dipersembahkan Oleh Artis Luar Negara
1. Tentang Rasa (Astrid)
2. Sudah Cukup Sudah (Nirwana Band)
3. Aku Bersahaja (Rossa feat Taufik Batisah)
4. Ku Pinang Kau Dengan Bismillah (Rossa feat Ungu)
5. Aku Kembali (Sammy Simorangkir)

PEMENANGNYA IALAH: 

Sudah Cukup Sudah (Nirwana Band)

11# Calon Kulit Album Terbaik
1. Anuar Sujud (Raunajud) – Filsuf (Muka Surat Satu)
2. Sanjay – Hujan (Sang Enemy)
3. Wing Meng – Love Me Butch (World Wide Transgression)
4. Even Odds Sdn. Bhd. – MizzNina (Take Over)
5. Zul Amran Hilmi – Yuna (Terukir Di Bintang)

PEMENANGNYA IALAH: 

Even Odds Sdn. Bhd. – MizzNina (Take Over) 
  
12# Calon Rakaman Album Terbaik
1. Hafiz Hamidun/CL Toh – Hafiz Hamidun (Zikir Terapi Diri)
2. Eddie Slam/Greg Henderson/Voodoo/Illegal – Jamal Abdillah (Raja Pop 2)
3. Edry Hashim/Manusia Putih/Cat Farish – Kat Hassan (Menggoda)
4. Rahmad Ayob – Nora (Hikmah)
5. Azlan Abu Hassan/Lee Stephen/Arief Renald – Shanel (Perjalanan)

PEMENANGNYA IALAH: 

Rahmad Ayob – Nora (Hikmah)

13# Calon Susunan Muzik Terbaik Di Dalam Lagu
1. Arman, Alex, Aye, Rifai & Andy (OST Gerimis Mengundang – Brenda & Budi)
2. Aubrey Suwito (Counting Days – Jaclyn Victor)
3. Edry Abdul Halim (Kasanova – Stacy)
4. Azlan Abu Hassan (Bertemu Di Syurga – Stephen Rahman Hughes)
5. AG Coco (Terukir Di Bintang – Yuna)

PEMENANGNYA IALAH:
Aubrey Suwito (Counting Days – Jaclyn Victor)

14# ANUGERAH KEMBARA 
PEMENANGNYA IALAH:
MIZZ NINA  

15# ANUGERAH SRI WIRAMA
PEMENANGNYA IALAH: 
KUMPULAN ALLEYCAT 

16# Calon Persembahan Vokal Terbaik Di Dalam Lagu (Lelaki)
1. Azlan & The Type Writer (Idola)
2. Faizal Tahir (Buta)
3. Hazama (Majnun)
4. Jamal Abdillah (Bahagia Sementara)
5. Stephen Rahman Hughes (Bertemu Di Syurga)

PEMENANGNYA IALAH: 

Jamal Abdillah (Bahagia Sementara)

17# Calon Persembahan Vokal Terbaik Di Dalam Lagu (Wanita)
1. Jaclyn Victor (Counting Days)
2. Nora (Doa)
3. Shila Amzah (Patah Seribu)
4. Siti Nurhaliza (I Cry Out)
5. Jaclyn Victor (Jagalah Diri)

PEMENANGNYA IALAH: 

Jaclyn Victor (Jagalah Diri) 
  
18# Calon Album Terbaik
1. Sang Enemy (Noh Salleh/AG Coco – Hujan)
2. Hikmah (Johan Nawawi – Nora)
3. Take Off (Pesawat – Pesawat)
4. SalamMusik (Salam – SalamMusik)
5. Stay-C (Muhammad/Kunci Demak – Stacy)

PEMENANGNYA IALAH: 

SalamMusik (Salam – SalamMusik)  

19# Calon Lagu Terbaik
1.Patah Seribu - Shila AMzah
2.Doa - Nora
3.Kuasa Cinta - Noraniza Idris
4.Counting Days - Jaclyn Victor
5. Idola - Azlan & The Type Writer
6. Aku Maafkan Kamu - Jamal Abdilah
PEMENANGNYA IALAH:  
Patah Seribu - Shila Amzah 


TAHNIAH KEPADA SEMUA PEMENANG!!


13 comments:

  1. Replies
    1. la ye ke.. takpe blh tgk je senarai pemenangnya di sini hehe

      Delete
  2. congrats pada yang menang! tapi tak meriah mana sebab pencalonan tak banyak + artis takde produk baru(lagu+album) :( sedihhhhhhhhhhhhhhhhhhh tengok industri

    ReplyDelete
    Replies
    1. tp plgggg best part semua kumpulan lelama join tu.. Nico, A To Z, Shades dan sapatah lagi tu.. ohhh memanggg terkenang zaman muda...

      Delete
  3. Assalamualaikum mak dara.....tahniah pada pemenang2 semalam.....:)

    ReplyDelete
    Replies
    1. waalaikumsalam.. mmg mereka semua terbaik antara terbaik kannn

      Delete
  4. Erm xdpt gok aim .dpt thu kptsn dri mak dara pon gmpaq hehe

    ReplyDelete